Zahrada - místo pro legraci a zábavu

312
Trávení volného času v přírodě, na čerstvém vzduchu by mělo být součástí každého dne. Odborníci dokonce doporučují chodit ven s dětmi za každého počasí, ano, i když prší, sněží nebo je mrzne. Tady ovšem POZOR – vhodné chodit jen do -5ºC, na kratší dobu.

 

Jak si více zpestřit pobyt venku a užít si legraci? Přinášíme pár tipů, jak se venku (na zahradě) pobavit a zažít to pravé dobrodružství.

1. Staré dobré pískoviště

Také jste v dobách vašeho dětství považovali za velké dobrodružství a adrenalin výzvu, kdo postaví nejvyšší hrad z písku? Nebo jste rádi sypali písek na ,,zakázaná místa“, jako do bazénu, mamince do květináčů nebo jste ho potají nosili do postele?

Hra na pískovišti nikdy neomrzí. Ani v době, kdy už vy sami jste tím, kdo staví dokola bábovičky a vaše děťátko jí s velkou radostí v mžiku rozboří. Hra na pískovišti nemusí sloužit jen jako zábava, ale je také vhodná pro rozvoj jemné motoriky nebo koordinaci oka a ruky. Chůze po písku slouží navíc jako prevence plochých nohou.

2. Stavíme bunkr

Mít tak svůj domeček někde v nedohlednu dospělého oka, mít svoje ,,tajné“ království. Děti milují pocit, že ,,nejsou vidět“, a navíc mít své místo, kde si mohou hrát, lumpačit, tvořit nebo jenom tak být. Ať už v domečku na stromě, bunkru vytvořeného z materiálu ,,co zahrada dala“ nebo nafukovacím domečku.

Tvořivosti a materiálu na zahradní domeček se meze nekladou. Hlavní důvod je spokojenost a užitá legrace našich nejmenších.

3. Sport, zábava a legrace

Zahrada nebo jiný venkovní prostor nabízí mnoho možností a hlavně materiálu, který se dá krásně využít k nenásilnému ,,sportování“. Co takhle opičí dráha? Využít můžete například přechod přes štafle (položené na trávě), lez na strom, lezení po tyči (pokud jste majiteli starších šňůr na prádlo), přeskok přes klacky nebo slalom mezi stromy.

Zkrátka tisíce a tisíce variant, jak využít přírodní materiály a další věci na zahradě.

4. Když přijde čas na tvoření

Šišky, klacíky, mech, kamínky, písek, listy, bukvice – jenom malý výčet přírodních materiálů, ze kterých se dají vytvořit nádherné výrobky. S využitím lepidla, papíru, provázků nebo nůžek můžete společně s dětmi vytvořit například domeček pro skřítky, sluníčko z klacíků nebo ježečka ze šišek.

Malá tvořící ,,kancelář“ se dá vytvořit kdekoliv. Využít můžete například tento dětský

zahradní mini set, vhodný nejen pro tvoření, ale také pro odpolední svačinky. A pro odpočinek zase veselou a velmi pohodlnou zahradní stoličku. 

5.Hledání pokladu

Také se u vás neustále ztrácí věci? Že ne? V tom případě by se určitě začít ztrácet měli – a poklady obzvlášť. Jaké je větší dobrodružství než hledat indicie ke ztracenému pokladu?