POVÁNOČNÍ VÝPRODEJ
Dětské zboží
Aktuality

27.12.2017

Velké povánoční slevy - vybírejte zde za super ceny!

12.11.2017

Naskladněny znovu sady kufrů JD-XL a JD-2045 nyní s TSA zámky a také nové barvy!

24.10.2017

Nové pistole na gelové kuličky a také herní pistole pro smartphony, vše v novinkách

15.9.2017

U většiny cestovních kufrů nyní nově přidány 360 fotky! Pro lepší představu produktu

 

Vybírejte bezpečné hračky

Vloženo: 04. 09. 2010

0:00 | 15. 8.

6 tipů na vybírání bezpečných hraček

Hračky, které vy nebo vaši přátelé a příbuzní pořídíte vaší ratolesti, by neměly být jen zábavné, hezké, poučné, barevné, blikající, hrající atd., ale především bezpečné. I zdánlivě nevinně vypadající hračka může dítěti ublížit.

Co si ohlídat?

Teoreticky by se na náš trh neměly vůbec dostat hračky z potenciálně nebezpečných materiálů, maminky ale ví, že skutečnost je bohužel někdy jiná. Další častou chybou, která může zavinit nepříjemnost nebo dítě ohrozit, je nerespektování doporučení výrobce, týkající se například věku. V neposlední řadě je třeba věnovat dostatek pozornosti hrajícímu si dítěti. Přinášíme vám několik tipů, jak snížit možnost nebezpečí, že si vaše dítě při hraní ublíží:

  • Vždycky dodržujte věkové doporučení výrobce. Některé hračky mají malé části, kterými se při vdechnutí dítě snadno může začít dusit. Proto dbejte všech doporučení na obalu hračky.

  • Ujistěte se, že hračka je nerozbitná a nemá ostré hrany. Měla by být tak velká, aby nehrozilo spolknutí.

  • Hračky pro malé děti by neměly mít části, které se dají rozkousat. Přesvědčte se, že oči toho milovaného medvídka nebo kolečka toho superautíčka jsou žvýkání-vzdorné.

  • Pozor na zděděné šaty a hračky. Je možné, že je výrobce netestoval nebo nemusely splňovat dnešní přísné nároky. Dřevěný kačer na provázku, kterého jste tahala za sebou v dětství i vy, samozřejmě vaše dítě nezabije. Ale některé hračky mohou obsahovat a uvolňovat do pokožky zdraví škodlivé látky. Hračky, které byly běžné v sedmdesátých letech, obsahují často škodliviny (především v laku). Dnes by už takové hračky neprošly.

  • Pozor na hračky v automatech, střelnicích nebo na tržnicích – ty totiž téměř určitě nevyhovují bezpečnostním předpisům. Možná vypadají lákavě, ale za to nebezpečí to nestojí. Hračky z automatů navíc často obsahují nebezpečné malé části nebo mají ostré hrany.

  • Balónky nejsou vhodné pro děti mladší osmi let – mohou nečekaně prasknout a menším dětem by hrozilo vdechnutí kousků gumy.

Dáváte pozor na to, s čím si hraje váš prcek?

Bezpečné hračky můžete nakoupit na obchod-detem.cz

autor: Anna Menoušková


zdroj: Archiv Atlas.cz

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací