Dětské zboží
Dárkové certifikáty
Aktuality

19.12.2016

Aplikace E-shopu ke stažení zdarma pro Android i Apple, při stažení a objednání z aplikace nyní akce: Doprava ZDARMA při nákupu nad 500 Kč.

Odkazy ke stažení dole v zápatí

2.11.2016

Zavedena doprava zdarma při nákupu od 1000 Kč

1.11.2016

Sledujte sekci "Novinky" každý týden několik desítek produktů skladem

31.10.2016

Nová kategorie "panenky Barbie" kde jsou super novinky na tento rok

 

Vybírejte bezpečné hračky

Vloženo: 04. 09. 2010

0:00 | 15. 8.

6 tipů na vybírání bezpečných hraček

Hračky, které vy nebo vaši přátelé a příbuzní pořídíte vaší ratolesti, by neměly být jen zábavné, hezké, poučné, barevné, blikající, hrající atd., ale především bezpečné. I zdánlivě nevinně vypadající hračka může dítěti ublížit.

Co si ohlídat?

Teoreticky by se na náš trh neměly vůbec dostat hračky z potenciálně nebezpečných materiálů, maminky ale ví, že skutečnost je bohužel někdy jiná. Další častou chybou, která může zavinit nepříjemnost nebo dítě ohrozit, je nerespektování doporučení výrobce, týkající se například věku. V neposlední řadě je třeba věnovat dostatek pozornosti hrajícímu si dítěti. Přinášíme vám několik tipů, jak snížit možnost nebezpečí, že si vaše dítě při hraní ublíží:

  • Vždycky dodržujte věkové doporučení výrobce. Některé hračky mají malé části, kterými se při vdechnutí dítě snadno může začít dusit. Proto dbejte všech doporučení na obalu hračky.

  • Ujistěte se, že hračka je nerozbitná a nemá ostré hrany. Měla by být tak velká, aby nehrozilo spolknutí.

  • Hračky pro malé děti by neměly mít části, které se dají rozkousat. Přesvědčte se, že oči toho milovaného medvídka nebo kolečka toho superautíčka jsou žvýkání-vzdorné.

  • Pozor na zděděné šaty a hračky. Je možné, že je výrobce netestoval nebo nemusely splňovat dnešní přísné nároky. Dřevěný kačer na provázku, kterého jste tahala za sebou v dětství i vy, samozřejmě vaše dítě nezabije. Ale některé hračky mohou obsahovat a uvolňovat do pokožky zdraví škodlivé látky. Hračky, které byly běžné v sedmdesátých letech, obsahují často škodliviny (především v laku). Dnes by už takové hračky neprošly.

  • Pozor na hračky v automatech, střelnicích nebo na tržnicích – ty totiž téměř určitě nevyhovují bezpečnostním předpisům. Možná vypadají lákavě, ale za to nebezpečí to nestojí. Hračky z automatů navíc často obsahují nebezpečné malé části nebo mají ostré hrany.

  • Balónky nejsou vhodné pro děti mladší osmi let – mohou nečekaně prasknout a menším dětem by hrozilo vdechnutí kousků gumy.

Dáváte pozor na to, s čím si hraje váš prcek?

Bezpečné hračky můžete nakoupit na obchod-detem.cz

autor: Anna Menoušková


zdroj: Archiv Atlas.cz

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací