PŘEDVÁNOČNÍ VÝPRODEJ
Dětské zboží
Aktuality

22.11.2018

Black Friday je tu, koukněte na naše super slevy! Pouze do vyprodání zásob nebo do pátku 30.11.

9.11.2018

Nové hračky v našem e-shopu od Melissa and Doug

 

 

 

 

Interaktivní hračky

Vloženo: 04. 09. 2010

Hračky musí děti bavit, učit a rozvíjet je mohou už od narození

 

Hračky, věci pro radost, s kterými si dítě hraje, zabaví se, má z nich radost. To vše je funkce hraček. U miminek je ale důležitý i další rozměr hraček, a to ten vzdělávací. V případě miminek zní slovo vzdělávání trochu silně. Ale přece hrou se děti učí, rozvíjejí, rostou. A právě proto je dobré vybírat dětem hračky tak, aby byly nejen bezpečné, příjemné, barevné a roztomilé, ale také aby dítě bavily a hlavně, aby je i něco naučily.

Co se týká bezpečnosti, nemělo by se na ni při výběru hraček určitě zapomenout. Hračka by měla být vcelku, tedy neměla by se dát lehce rozebrat, neměly by z ní koukat žádné nebezpečné ostré součástky, baterie by měly být kryté a chráněné – děti jsou jednoduše zvídavé a je třeba na to myslet. Odborníci proto doporučují hračky nakupovat ve specializovaných obchodech, vybírat ze známých a prověřených značek.

Hračka musí být pro dítě srozumitelná, nemělo by se v ní ztratit, nebo jí neporozumět – znamená to tedy se v první řadě řídit podle věku dítěte. Pro děti do jednoho roku jsou ideální hrací deky, hrazdy se zavěšenými hračkami, hračky s různými texturami, zvukové hračky, chrastítka, kousátka, šustivé zavěšovací hračky, plyšové postavičky, nebo třeba látkové kostičky z různých materiálů s obrázky.

Nabízíme pár tipů, jak v nepřeberném množství výrobků vybrat hračku, která bude pro dítě zajímavá, bude ho bavit a hlavně bude rozvíjet smysly, motoriku a vnímání dítěte. Pro miminka jsou nejvhodnější hračky stimulující všechny smysly – obrázky a barvy pro oči, různé textury a materiály pro hmat, zvuky a melodie pro sluch a pak samozřejmě části, které se dají kousat a ocucávat, prostě ty, které se dají vnímat všemi smysly.

Dobrým tipem na dárek a třeba právě k Vánocům, jsou interaktivní hračky na kočárek, nebo na sedačky od auta. Skvěle se dají využít tam, kde je potřeba dítě opravdu zabavit a je fajn, když hraní chvíli vydrží. Vhodné jsou barevné postavičky z příjemného materiálu doplněné šustivým efektem, se zabudovanou rolničkou, kousátkem, natahovacím ocáskem - to všechno dítě nejen zabaví, ale podpoří rozvoj jemné motoriky a kreativity.

Velkým hitem jsou hrací deky. Jsou nejen měkkým a příjemným útočištěm pro malé i větší děti, ale skrývá se na nich nejedno překvapení. Dají se na nich hmatem zkoušet různé textury, což ho u nejmenších rozvíjí a posiluje. Dítě objevuje stále nové a nové věci díky hracím prvkům, nerozbitnému zrcátku, kterým objevuje sebe sama i veselým obrázkům, které rozvíjejí kreativitu. Všechny tyto možnosti dohromady stimulují a rozvíjí dětské smysly a hlavně udržují zájem dítěte. Ve většině případů se k takovýmto aktivním dekám dají dokupovat další doplňky, které ji ještě zatraktivní.

Zdroj: společnost For Baby

Naučné hračky, technické hračky a jiné zábavné a vzdělávací hračky neleznete u nás v obchodě

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací