Dětské zboží
Dárkové certifikáty
Aktuality

19.12.2016

Aplikace E-shopu ke stažení zdarma pro Android i Apple, při stažení a objednání z aplikace nyní akce: Doprava ZDARMA při nákupu nad 500 Kč.

Odkazy ke stažení dole v zápatí

2.11.2016

Zavedena doprava zdarma při nákupu od 1000 Kč

1.11.2016

Sledujte sekci "Novinky" každý týden několik desítek produktů skladem

31.10.2016

Nová kategorie "panenky Barbie" kde jsou super novinky na tento rok

 

Interaktivní hračky

Vloženo: 04. 09. 2010

Hračky musí děti bavit, učit a rozvíjet je mohou už od narození

 

Hračky, věci pro radost, s kterými si dítě hraje, zabaví se, má z nich radost. To vše je funkce hraček. U miminek je ale důležitý i další rozměr hraček, a to ten vzdělávací. V případě miminek zní slovo vzdělávání trochu silně. Ale přece hrou se děti učí, rozvíjejí, rostou. A právě proto je dobré vybírat dětem hračky tak, aby byly nejen bezpečné, příjemné, barevné a roztomilé, ale také aby dítě bavily a hlavně, aby je i něco naučily.

Co se týká bezpečnosti, nemělo by se na ni při výběru hraček určitě zapomenout. Hračka by měla být vcelku, tedy neměla by se dát lehce rozebrat, neměly by z ní koukat žádné nebezpečné ostré součástky, baterie by měly být kryté a chráněné – děti jsou jednoduše zvídavé a je třeba na to myslet. Odborníci proto doporučují hračky nakupovat ve specializovaných obchodech, vybírat ze známých a prověřených značek.

Hračka musí být pro dítě srozumitelná, nemělo by se v ní ztratit, nebo jí neporozumět – znamená to tedy se v první řadě řídit podle věku dítěte. Pro děti do jednoho roku jsou ideální hrací deky, hrazdy se zavěšenými hračkami, hračky s různými texturami, zvukové hračky, chrastítka, kousátka, šustivé zavěšovací hračky, plyšové postavičky, nebo třeba látkové kostičky z různých materiálů s obrázky.

Nabízíme pár tipů, jak v nepřeberném množství výrobků vybrat hračku, která bude pro dítě zajímavá, bude ho bavit a hlavně bude rozvíjet smysly, motoriku a vnímání dítěte. Pro miminka jsou nejvhodnější hračky stimulující všechny smysly – obrázky a barvy pro oči, různé textury a materiály pro hmat, zvuky a melodie pro sluch a pak samozřejmě části, které se dají kousat a ocucávat, prostě ty, které se dají vnímat všemi smysly.

Dobrým tipem na dárek a třeba právě k Vánocům, jsou interaktivní hračky na kočárek, nebo na sedačky od auta. Skvěle se dají využít tam, kde je potřeba dítě opravdu zabavit a je fajn, když hraní chvíli vydrží. Vhodné jsou barevné postavičky z příjemného materiálu doplněné šustivým efektem, se zabudovanou rolničkou, kousátkem, natahovacím ocáskem - to všechno dítě nejen zabaví, ale podpoří rozvoj jemné motoriky a kreativity.

Velkým hitem jsou hrací deky. Jsou nejen měkkým a příjemným útočištěm pro malé i větší děti, ale skrývá se na nich nejedno překvapení. Dají se na nich hmatem zkoušet různé textury, což ho u nejmenších rozvíjí a posiluje. Dítě objevuje stále nové a nové věci díky hracím prvkům, nerozbitnému zrcátku, kterým objevuje sebe sama i veselým obrázkům, které rozvíjejí kreativitu. Všechny tyto možnosti dohromady stimulují a rozvíjí dětské smysly a hlavně udržují zájem dítěte. Ve většině případů se k takovýmto aktivním dekám dají dokupovat další doplňky, které ji ještě zatraktivní.

Zdroj: společnost For Baby

Naučné hračky, technické hračky a jiné zábavné a vzdělávací hračky neleznete u nás v obchodě

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací