AKČNÍ VÝPRODEJ
Dětské zboží
Aktuality

14.6.2018

Nové Buggy pro děti a potřeby na cestování, např. vodotěsná pouzdra na telefony a tablety

20.4.2018

Nové cestovní kufry a také nové plyšové hračky, sledujte sekci novinky

9.2.2018

Staňte se fanouškem našeho facebooku, kde zažijete zábavu, tipy na dárky, představování nových produktů atd.

 

 

 

Naučte děti hospodařit

Vloženo: 04. 09. 2010

0:05 | 29. 9.

Naučte prcky hospodařit s penězi!

Malé děti ještě netuší, že nestačí jen sáhnout do peněženky a tam na ně vždy budou čekat penízky, za které si pak můžou stále kupovat sladkosti, časopisy a hračky.

Neumí s nimi hospodařit, ani si stanovit priority, co si za kolik můžou koupit. Musí si to samy prožít… Ale jak je naučit šetřit?

Když penízky dojdou
Až jim penízky z kapesného poprvé dojdou a zjistí, že víc už prostě od rodičů nedostanou, příští měsíc si dají pozor, za co vše utrácejí. Naučí se, že občas si musí odpustit jednu radůstku, aby si mohly dopřát věc, která je pro ně přednější. Kromě toho – zkušenost, že penízky můžou lehce dojít, je jen na vašem uvážení. Jak rychle k tomu dojde, je k nezaplacení – pro děti a nakonec i pro vás …

Dětské konto
Některé banky nabízejí tzv. »dětské konto«, které můžete založit miminku už při jeho narození a platné je do jeho patnáctých narozenin. Na tento účet můžete posílat peníze, jak je vám libo, třeba i v pravidelných měsíčných platbách, jako kapesné. Roztomilé na tom je, že děti, které se neustále snaží napodobovat rodiče, si budou svého konta nejspíše hodně považovat a budou se snažit hospodařit jako dospělý. Nehledě na to, jaký pocit důležitosti jim to dodá.

Kolik konto stojí?
Pro rodiče je jistě příjemnou zprávou to, že konto bývá prakticky zdarma. Za založení a vedení účtu se nic neplatí. Vklady i výběry jsou také od poplatků osvobozeny. Vkládat své kapesné může bez problémů samo vaše potomstvo. Každé čtvrtletí domů chodí výkazy, díky nim pak má přehled o svém utrácení a šetření. Účet se zhodnocuje úroky.

Zkuste to! Se staršími dětmi si o tom můžete promluvit a zjistit, co si o tom myslí. Jistě ocení pocit, že můžou o svých financích skutečně rozhodovat samy. Také je pravda, že peníze, které jsou vždy po ruce v peněžence, se utrácejí mnohem snáze, než peníze, pro které se musí do banky. Naučí je to o utrácení více přemýšlet. Možnost přilepšit si úroky je možná povzbudí v šetření.

Umí vaše děti šetřit?

Foto: www.freemediagoo.com

autor: Marcela Svobodová


zdroj: Archiv Atlas.cz

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací