PŘEDVÁNOČNÍ VÝPRODEJ
Dětské zboží
Aktuality

22.11.2018

Black Friday je tu, koukněte na naše super slevy! Pouze do vyprodání zásob nebo do pátku 30.11.

9.11.2018

Nové hračky v našem e-shopu od Melissa and Doug

 

 

 

 

Jak vybrat kufry

Vloženo: 28. 03. 2013

Na velikosti záleží

Velikost kufru je jedním z nejpodstatnějších kritérií pro výběr správného kufru. Každý potřebuje něco jiného a má jiné nároky na objem kufru. Při výběru se zaměřte na celkové rozměry. Zajímejte se rovněž o celkovou hmotnost kufru z důvodu váhového omezení při přepravě letadlem apod. Některé typy kufrů mají možnost zvětšení vnitřního objemu pomocí druhého zipu (tzv. rozšiřitelné kufry). Zvolte si také bytelnější kufr, neboť při přepravách nebývá se zavazadly zacházeno vždy šetrným způsobem.

Druhy materiálů

Kufry můžeme rozdělit do 3 základních skupin.

1) Kufry skořepinové

V dnešní době stále oblíbenější typ, kterému dává přednost spousta lidí. Hlavně pro jeho praktičnost. Jsou vyrobeny z polykarbonátu a polypropylenu, což je typ tvrdého plastu, nebo z hliníku. Tyto kufry jsou pevné, nepromokavé a jsou dobrou volbou pro převoz křehkých věcí. Výhodou je rovněž snadná omyvatelnost.

2) Textilní kufry

Kdo by je neznal? Stále nejpoužívanější typ kufrů. Zákazníka oslovujou především příznivou cenou. Bývají nejčastěji vyráběny z nylonu, polyamidu či polypropylenu. Hmotnost textilních kufrů je poměrně nízká, u textilních kufrů bývá navíc možnost zvětšení jejich objemové kapacity pomocí druhého zipu (rozšiřitelné kufry).

3) Kožené kufry

K nejelegantnějším, avšak současně k nejméně praktickým patří kufry kožené. Jsou náchylnější k poškrábání a jejich povrch vyžaduje speciální údržbu.

Jak kufry nosit

V dnešní době je již standatní, že jsou kufry vybaveny kolečky. Je dobré, je-li pojízdný systém umístěn pod textilní podšívkou, aby nedošlo k jeho poškození při přepravě.

Také se zaměřte na uchycení madel. Ty by měli být jak na kratší tak delší straně kufru. Vhodné také je, když jde madlo vysunout a můžete si tedy upravit jeho délku. Příjemným doplňkem bývá polstrování pro pohodlnější nošení. 

Bezpečnost především

Jako zcela nevyhovující jsou kufry bez jakéhokoliv bezpečnostího prvku. Ať už se jedná o zámeček nebo číselný kód. Od věci také není na kufr umýstit vysačku s iniciály.  Chraňte své věci! Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným.

Desing

Zcela jistě velmi důležitý prvek při výběrů kufrů, ač se to na první pohled nemusí zdát. Ano. Každý chce mít kufry takové, aby se mu líbili. Předsavte si, ale situaci na letišti, kde ná pásu jede 1000 černých kufrů. To potom sebehezčí černý kufr vypadá naprosto stejně. Z toho důvodu můžete dnes sehnat všemožné barevné kombinace a vzory.

Doufáme, že Vám tento článek pomůže s výběrem těch ideálních kufrů pro Vás. V našem obchodě: www.obchod-detem.cz si určitě vyberete

Výběr kufrů z naší nabídky naleznete zde 

Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací